n/a - en to tr_TR translation catalogue (214 entries)

en: 
    
    Note: If you want to delete a shortcut file, the source file will NOT be deleted.
    If you want to delete a non-shortcut file, all associated shortcuts are deleted, too.
tr_TR: 
    
    Not: Bir kısayol dosyasını silmek istiyorsanız, kaynak dosya SILINMEZ.
    Kısayol olmayan bir dosyayı silmek istiyorsanız, ilişkili tüm kısayollar da silinir.

en: '%s' already exists in this folder.
tr_TR: '%s' zaten bu klasörde var.

en: '%s' is not a valid folder name.
tr_TR: '%s' geçerli bir klasör adı değil.

en: A *gallery data folder* can only contain images. It is easier for you to distinguish where your visual galleries are located.
    
    You can also order the images into *a custom image order* per drag&drop.
tr_TR: *Galeri veri klasörü* yalnızca resim içerebilir. Görsel galerilerinizin yerini ayırt etmek sizin için daha kolaydır.
    
    Ayrıca görüntüleri sürükleyip *özel bir görüntü sırasına* bırakabilirsiniz.

en: A collection cannot contain files.
tr_TR: Bir koleksiyon dosya içeremez.

en: A collection cannot contain files. But you can create other collections and <strong> galleries</strong> there.
tr_TR: Bir koleksiyon dosya içeremez. Ancak orada başka koleksiyonlar ve <strong> galeriler </strong> de oluşturabilirsiniz.

en: A collection cannot contain files. However, you can create additional collections and *galleries* there. This gallery is only a *gallery data folder*, i.e. they are not automatically visible on the website.
    
    You can create a *visual gallery* by using a shortcode in the Visual Editor on your pages/postings.
tr_TR: Bir koleksiyon dosya içeremez. Ancak, ek koleksiyonlar ve *galeriler* burada oluşturabilirsiniz. Bu galeri yalnızca bir *galeri veri klasörü*, yani web sitesinde otomatik olarak görünmezler.
    
    Sayfalarınızdaki / gönderilerinizdeki Görsel Düzenleyici'de bir kısa kod kullanarak *görsel bir galeri* oluşturabilirsiniz.

en: A folder can contain any file type and collection, but not galleries. If you want to create a subfolder, select a folder and click this button.
tr_TR: Bir klasör herhangi bir dosya türü ve koleksiyonu içerebilir, ancak galerileri içeremez. Bir alt klasör oluşturmak istiyorsanız, bir klasör seçin ve bu düğmeyi tıklayın.

en: A folder can contain every type of file or a collection, but not gallery.
tr_TR: Bir klasör her tür dosyayı veya koleksiyonu içerebilir, ancak galeriyi içermez.

en: A gallery can only contain images. To view a gallery, go to a post and look at the buttons of the visual editor..
tr_TR: Bir galeri yalnızca görüntüler içerebilir. Bir galeriyi görüntülemek için bir gönderiye gidin ve görsel düzenleyicinin düğmelerine bakın...

en: Activate this option if you are using a page builder like Divi Page Builder, WPBakery Page Builder or Elementor.
tr_TR: Divi Page Builder, WPBakery Page Builder veya Elementor gibi bir sayfa oluşturucu kullanıyorsanız bu seçeneği etkinleştirin.

en: All
tr_TR: Tümü

en: All available folders will be exported. The current structure is not lost during import - but check that there are no duplicate names in the import data, as these are not checked.
tr_TR: Mevcut tüm klasörler dışa aktarılacaktır. Geçerli yapı içe aktarma sırasında kaybolmaz - ancak içe aktarılma verilerinde yinelenen adlar olup olmadığını kontrol edin.

en: All files
tr_TR: Tüm dosyalar

en: Are you sure to delete *{count} folders*? All files gets moved to Unorganized.
tr_TR: *{count} klasörlerini silmek istediğinizden emin misiniz*? Tüm dosyalar Düzensiz'e taşınır.

en: Are you sure to delete *{name}*? All files gets moved to Unorganized.
tr_TR: *{name}*'i silmek istediğinizden emin misiniz? Tüm dosyalar Düzensiz'e taşınır.

en: Are you sure?
tr_TR: Emin misiniz?

en: Attachment File
tr_TR: Ek dosya

en: Back
tr_TR: Geri

en: Before this node
tr_TR: Bu düğümden önce

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Change the hierarchical order of the folders.
tr_TR: Klasörlerin hiyerarşik sırasını değiştirin.

en: Click this to create a *new gallery data folder*
tr_TR: *Yeni galeri veri klasörü* oluşturmak için burayı tıklayın

en: Click this to create a new collection
tr_TR: Yeni bir koleksiyon oluşturmak için burayı tıklayın

en: Click this to create a new folder
tr_TR: Yeni bir klasör oluşturmak için burayı tıklayın

en: Collection
tr_TR: Kolleksiyon

en: Columns
tr_TR: Sütunlar

en: Complementary Plugins
tr_TR: Tamamlayıcı Eklentiler

en: Complete file and folder manager
tr_TR: Tam dosya ve klasör yöneticisi

en: Copy one file
tr_TR: Bir dosya kopyala

en: Copy {count} files
tr_TR: {count} dosya kopyala

en: Cover image
tr_TR: Kapak resmi

en: Custom image order
tr_TR: Özel görüntü sırası

en: Deactivate automatic ordering
tr_TR: Otomatik sıralamayı devre dışı bırak

en: Default startup folder
tr_TR: Varsayılan başlangıç klasörü

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete the current selected folder.
tr_TR: Seçili klasörü sil.

en: Delete the current selected folders.
tr_TR: Seçili klasörleri sil.

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Dismiss
tr_TR: Reddet

en: Dismiss notice
tr_TR: Bildirimi reddet

en: Enter license
tr_TR: Lisansı gir

en: Export
tr_TR: Dışa Aktar

en: Export / Import Real Media Library folders
tr_TR: Real Media Library klasörlerini dışa / içe aktarma

en: Exported data:
tr_TR: Dışa aktarılan veriler:

en: Failed
tr_TR: Başarısız

en: Fetch only media in a folder by folder id.
tr_TR: Yalnızca klasör kimliğini klasör kimliğine göre alır.

en: Filter in insert media dialog
tr_TR: Medya ekle iletişim kutusunda filtrele

en: Folder
tr_TR: Klasör

en: Folder details
tr_TR: Klasör ayrıntıları

en: Folder not found.
tr_TR: Klasör bulunamadı.

en: Folder type
tr_TR: Klasör tipi

en: Folders
tr_TR: Klasörler

en: For this file is %d shortcut available in the following folder: | For this file are %d shortcuts available in the following folders:
tr_TR[0]: Bu dosya için %d kısayol aşağıdaki klasörde mevcut:
tr_TR[1]: Bu dosya için aşağıdaki klasörlerde %d kısayolları var:

en: Forbidden
tr_TR: Yasak

en: Full Size
tr_TR: Tam Boyut

en: Gallery
tr_TR: Galeri

en: Gallery from Media Folder
tr_TR: Medya Klasöründen Galeri

en: General
tr_TR: Genel

en: General settings for the current logged in user.
tr_TR: Oturum açmış olan kullanıcının genel ayarları.

en: Get PRO!
tr_TR: PRO sürümünü alın!

en: Get more organized with different types of folders: Collections and galleries help you to easily recognize where your image galleries are located.
tr_TR: Farklı klasör türleri ile daha organize olun: Koleksiyonlar ve galeriler, resim galerilerinizin nerede olduğunu kolayca görmenize yardımcı olur.

en: Get your PRO license now!
tr_TR: PRO lisansınızı hemen alın!

en: Get your folder contents in order and arrange your files according to a criterion (e.g. name descending) or by drag & drop.
tr_TR: Klasör içeriğinizi sıralayın ve dosyalarınızı bir ölçüt (örneğin, azalan ad) veya sürükle & bırak yöntemiyle düzenleyin.

en: Hide shortcuts in "All files"
tr_TR: "Tüm dosyalar" daki kısayolları gizle

en: Hold any key to create a shortcut
tr_TR: Kısayol oluşturmak için herhangi bir tuşu basılı tutun

en: I want to learn more!
tr_TR: Daha fazlasını öğrenmek istiyorum!

en: If no next node is given, the element is placed at the end.
tr_TR: Bir sonraki düğüm verilmezse, öğe sonuna yerleştirilir.

en: If you move a file, the corresponding translated file will also be moved.
tr_TR: Bir dosyayı taşıdığınızda, karşılık gelen tercüme edilmiş dosya da taşınır.

en: If you move this attachment, the folder location of the associated shortcuts are not changed.
tr_TR: Bu eki taşırsanız, ilişkili kısayolların klasör konumu değiştirilmez.

en: If you move this shortcut, the location of the source/main file is not changed.
tr_TR: Bu kısayolu taşırsanız, kaynak/ana dosyanın konumu değiştirilmez.

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Import data:
tr_TR: Verileri içe aktar:

en: Import from other plugins
tr_TR: Diğer eklentilerden içe aktar

en: Importing categories from another plugin is only available in PRO version.
tr_TR: Kategorileri başka bir eklentiden almak yalnızca PRO sürümünde kullanılabilir.

en: Importing data is only available in PRO version.
tr_TR: Verileri içe aktarma yalnızca PRO sürümünde mevcuttur.

en: Imports categories and post relations.
tr_TR: Kategorileri ve sonrası ilişkileri içe aktarır.

en: In the current view of uploads, filters are active. Please reset them and refresh the view.
tr_TR: Yüklemelerin geçerli görünümünde filtreler etkindir. Lütfen bunları sıfırlayın ve görünümü yenileyin.

en: It looks like you have already used another plugin for folders in the media library.
tr_TR: Görünüşe göre medya kütüphanesindeki klasörler için başka bir eklenti kullanmışsınız.

en: Large
tr_TR: Büyük

en: Last
tr_TR: Son

en: Last opened folder
tr_TR: Son açılan klasör

en: Latest
tr_TR: Son

en: Learn more about PRO
tr_TR: PRO hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Link to
tr_TR: Bağlantı

en: Load RML functionality in frontend
tr_TR: RML işlevselliğini ön uçta yükle

en: Media File
tr_TR: Medya Dosyası

en: Medium
tr_TR: Orta

en: Move one file
tr_TR: Bir dosya taşı

en: Move to another folder
tr_TR: Başka bir klasöre taşıma

en: Move {count} files
tr_TR: {count} dosya taşı

en: Natural order by filename ascending
tr_TR: Artan dosya adına göre doğal sıralama

en: Natural order by filename descending
tr_TR: Azalan dosya adına göre doğal sıralama

en: New folders inherit this restriction
tr_TR: Yeni klasörler bu kısıtlamayı devralır

en: No entries found
tr_TR: Herhangi bir kayıt bulunamadı

en: No folder at startup
tr_TR: Başlangıçta klasör yok

en: No folder selected
tr_TR: Hiçbir klasör seçilmedi

en: No folders found
tr_TR: Klasör bulunamadı

en: No folders have been created yet. Just click on the button above to create your first folder.
tr_TR: Henüz klasör oluşturulmadı. İlk klasörünüzü oluşturmak için yukarıdaki düğmeye tıklamanız yeterlidir.

en: No matter where you are, the folder structure of Real Media Library is always where you can select files. For example in the dialog for selecting a "Featured Image".
tr_TR: Nerede olursanız olun, Real Media Library'nin klasör yapısı her zaman dosyaları seçebileceğiniz yerdir. Örneğin, bir "Öne Çıkan Resim" seçme iletişim kutusunda.

en: No search results.
tr_TR: Arama sonucu bulunamadı.

en: No valid folder.
tr_TR: Geçerli bir klasör yok.

en: No valid type.
tr_TR: Geçerli bir tür yok.

en: None
tr_TR: Yok

en: Note: You can only select galleries. Folders and collections are grayed.
tr_TR: Not: Yalnızca galerileri seçebilirsiniz. Klasörler ve koleksiyonlar gri renktedir.

en: Ok
tr_TR: Tamam

en: Order by ID ascending
tr_TR: Kimliğe göre artan

en: Order by ID descending
tr_TR: Kimliğe göre azalan

en: Order by date ascending
tr_TR: Artan tarihe göre sıralama

en: Order by date descending
tr_TR: Azalan tarihe göre sıralama

en: Order by filename ascending
tr_TR: Artan dosya adına göre sıralama

en: Order by filename descending
tr_TR: Azalan dosya adına göre sıralama

en: Order by name ascending
tr_TR: Ada göre artan düzende sıralama

en: Order by name descending
tr_TR: Ada göre azalan düzende sıralama

en: Order by title ascending
tr_TR: Artan başlığa göre sırala

en: Order by title descending
tr_TR: Azalan başlığa göre sırala

en: Order content by drag & drop
tr_TR: Sürükle ve bırak yöntemiyle içeriği sırala

en: Organize the nodes within your folder tree according to a criterion (e.g. name descending) or by drag & drop.
tr_TR: Klasör ağacınızdaki düğümleri bir ölçüte göre (örn. azalan ad) veya sürükle ve bırak'a göre düzenleyin.

en: Organizing your media files is really easy with the Real Media Library plugin. You can arrange the order of your files yourself by dragging and dropping. This allows you to move important files to the top for faster access.
tr_TR: Gerçek Medya Kitaplığı eklentisi ile medya dosyalarınızı düzenlemek gerçekten çok kolaydır. Dosyalarınızın sırasını sürükleyip bırakarak kendiniz düzenleyebilirsiniz. Bu, daha hızlı erişim için önemli dosyaları en üste taşımanızı sağlar.

en: PRO Feature
tr_TR: PRO Özelliği

en: Parent
tr_TR: Ebeveyn

en: Path
tr_TR: Yol

en: Permissions
tr_TR: Yetkiler

en: Please select a folder (media library) in the block settings.
tr_TR: Lütfen blok ayarlarında bir klasör (medya kütüphanesi) seçin.

en: Please select a folder to show items.
tr_TR: Lütfen öğeleri göstermek için bir klasör seçin.

en: PolyLang: Automatically move translations
tr_TR: PolyLang: Çevirileri otomatik olarak taşı

en: Product license not yet activated.
tr_TR: Ürün lisansı henüz etkinleştirilmedi.

en: Random Order
tr_TR: Rastgele Sırala

en: Real Media Library is not active for the current user.
tr_TR: Real Media Library geçerli kullanıcı için etkin değil.

en: RealMediaLibrary:General
tr_TR: RealMediaLibrary:Genel

en: RealMediaLibrary:Import / Export
tr_TR: RealMediaLibrary: İçeri / Dışarı Aktar

en: RealMediaLibrary:Reset
tr_TR: RealMediaLibrary:Sıfırla

en: Rearrange
tr_TR: Yeniden Düzenle

en: Rearrange *{name}* placement manually
tr_TR: *{name}* yerleşimini el ile yeniden düzenleme

en: Refresh
tr_TR: Yenile

en: Refreshes the current folder view.
tr_TR: Geçerli klasör görünümünü yeniler.

en: Reindex order
tr_TR: Sıralamayı yeniden endeksle

en: Release key to move file
tr_TR: Dosyayı taşımak için serbest bırak düğmesi

en: Reload content
tr_TR: İçeriği yeniden yükle

en: Rename
tr_TR: Yeniden Adlandır

en: Rename the current selected folder.
tr_TR: Seçili klasörü yeniden adlandır.

en: Reorder files in this folder
tr_TR: Bu klasördeki dosyaların yeniden sırala

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Reset count
tr_TR: Sıfırlama sayısı

en: Reset folder count cache
tr_TR: Klasör sayısı önbelleğini sıfırla

en: Reset names, slugs and absolute pathes
tr_TR: İsimleri, slugs ve mutlak yolları sıfırla

en: Reset order
tr_TR: Düzeni sıfırla

en: Reset the order of all galleries
tr_TR: Tüm galerilerin sırasını sıfırla

en: Reset to last order
tr_TR: Son sıralamayı sıfırla

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Select a folder and view more details about it.
tr_TR: Bir klasör seçin ve hakkında daha fazla ayrıntı görüntüleyin.

en: Select destination folder
tr_TR: Hedef klasörünü seçin

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Shortcut
tr_TR: Kısayol

en: Shortcut infos
tr_TR: Kısayol bilgileri

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Something went wrong.
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti.

en: Start importing
tr_TR: İçe aktarımı başlat

en: Subfolders
tr_TR: Alt klasör

en: Success
tr_TR: Başarılı

en: Successfully copied one file
tr_TR: Bir dosya başarıyla kopyaladı

en: Successfully copied {count} files
tr_TR: {count} dosya başarıyla kopyalandı

en: Successfully created *{name}*
tr_TR: *{name}* başarıyla oluşturuldu

en: Successfully deleted *{count} folders*
tr_TR: *{count} klasör* başarıyla silindi

en: Successfully deleted *{name}*
tr_TR: *{name}* başarıyla silindi

en: Successfully moved one file
tr_TR: Bir dosya başarıyla taşıdı

en: Successfully moved {count} files
tr_TR: {count} dosya başarıyla taşındı

en: Successfully renamed folder to *{name}*
tr_TR: Klasör başarıyla *{name}* olarak yeniden adlandırıldı

en: Successfully sorted the tree hierarchy
tr_TR: Ağaç hiyerarşisini başarıyla sıraladı

en: Thanks for using the free version of Real Media Library.
tr_TR: Real Media Library ücretsiz sürümünü kullandığınız için teşekkür ederiz.

en: The count always includes shortcuts
tr_TR: Sayı her zaman kısayol içerir

en: The current selected folder has some restrictions:
tr_TR: Geçerli seçili klasörde bazı kısıtlamalar var:

en: The file is uploaded to the folder where you are currently in.
tr_TR: Dosya, şu anda içinde bulunduğun klasöre yüklendi.

en: The folder could not be created because it already exists.
tr_TR: Klasör zaten mevcut olduğu için oluşturulamadı.

en: The folder could not be created in the database.
tr_TR: Veritabanında klasör oluşturulamadı.

en: The folder you try to delete has subfolders.
tr_TR: Silmeye çalıştığınız klasörde alt klasörler var.

en: The given folder does not allow to reorder the files.
tr_TR: Belirtilen klasör dosyaları yeniden sıralamak için izin vermez.

en: The given folder does not exist or you cannot rename this folder.
tr_TR: Belirtilen klasör mevcut değil veya bu klasörü yeniden adlandıramazsınız.

en: The given folder does not exist.
tr_TR: Verilen klasör mevcut değil.

en: The given folder was not found.
tr_TR: Verilen klasör bulunamadı.

en: The given parent does not allow the folder type.
tr_TR: Belirtilen üst öğe klasör türüne izin vermiyor.

en: The given parent does not exist to set the parent for this folder.
tr_TR: Belirtilen üst öğe, bu klasörün üst öğesini ayarlamak için mevcut değil.

en: The parent %d does not exist.
tr_TR: %d üst öğesi mevcut değil.

en: This file has no associated shortcuts. You can create shortcuts by moving files per mouse and hold any key.
tr_TR: Bu dosyanın ilgili bağlantısı yok. Dosyaları fare ile taşıyarak ve herhangi bir tuşu basılı tutarak kısayollar oluşturabilirsiniz.

en: This folder has an automatic order. Please deactivate that first.
tr_TR: Bu klasörün otomatik bir sırası var. Lütfen önce bunu devre dışı bırakın.

en: This functionality is not available in the free version (%s).
tr_TR: Bu işlevsellik ücretsiz sürümde (%s) kullanılamaz.

en: This is a shortcut of a media library file. Shortcuts doesn't need any physical storage *(0 kB)*. If you want to change the file itself, you must do this in the original file (for example replace media file through a plugin).
    Note also that the fields in the shortcuts can be different to the original file, for example "Title", "Description" or "Caption".
tr_TR: Bu, bir ortam kitaplığı dosyasının kısayoludur. Kısayolların herhangi bir fiziksel depolama alanına ihtiyacı yoktur *(0 kB)*. Dosyanın kendisini değiştirmek istiyorsanız, bunu özgün dosyada yapmanız gerekir (örneğin, bir eklenti aracılığıyla ortam dosyasını değiştirin).
    Ayrıca, kısayollardaki alanların orijinal dosyadan farklı olabileceğini de unutmayın, örneğin "Başlık", "Açıklama" veya "Altyazı".

en: This is a shortcut of a media library file. Shortcuts doesn't need any physical storage <strong>(0 kB)</strong>. If you want to change the file itself, you must do this in the original file (for example replace media file through a plugin).<br/>Note also that the fields in the shortcuts can be different to the original file, for example "Title", "Description" or "Caption".
tr_TR: Bu, bir ortam kitaplığı dosyasının kısayoludur. Kısayolların herhangi bir fiziksel depolama <strong>alanına (0 kB)</strong>ihtiyacı yoktur. Dosyanın kendisini değiştirmek istiyorsanız, bunu özgün dosyada yapmanız gerekir (örneğin, bir eklenti aracılığıyla ortam dosyasını değiştirin).<br/>Ayrıca, kısayollardaki alanların orijinal dosyadan farklı olabileceğini de unutmayın, örneğin "Başlık", "Açıklama" veya "Altyazı".

en: Thumbnail
tr_TR: Küçük Resim

en: Unorganized
tr_TR: Düzensiz

en: Unorganized is the same as a root folder. Here you can find all files which are not assigned to a folder.
tr_TR: Organize edilmemiş bir kök klasör ile aynıdır. Burada bir klasöre atanmamış tüm dosyaları bulabilirsiniz.

en: Unorganized pictures
tr_TR: Organize edilmemiş resimler

en: WPML: Automatically move translations
tr_TR: WPML: Çevirileri otomatik olarak taşı

en: Wipe all
tr_TR: Hepsini Sil

en: Wipe all settings (folders, attachment relations)
tr_TR: Tüm ayarları (klasörler, ek ilişkiler) sil

en: Wipe attachment relations
tr_TR: Ek ilişkilerini sil

en: You are not allowed to change the parent for this folder.
tr_TR: Bu klasörün üst öğesini değiştirme izniniz yok.

en: You are not allowed to create a subfolder here.
tr_TR: Burada bir alt klasör oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: You are not allowed to delete this folder.
tr_TR: Bu klasörü silme izniniz yok.

en: You are not allowed to insert files here.
tr_TR: Buraya dosya eklemenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to move the file.
tr_TR: Dosyayı taşımanıza izin verilmiyor.

en: You are not allowed to rename this folder.
tr_TR: Bu klasörü yeniden adlandıramazsınız.

en: You can also reset an single folder in its folder details.
tr_TR: Klasör ayrıntılarındaki tek bir klasörü de sıfırlayabilirsiniz.

en: You can only move images to a gallery.
tr_TR: Görüntüleri yalnızca bir galeriye taşıyabilirsiniz.

en: You can simply upload files directly to a folder. Select a folder and upload files.
tr_TR: Sadece doğrudan bir klasöre dosya yükleyebilir. Bir klasör seçin ve dosya yükleyin.

en: You cannot *create* subfolders
tr_TR: *Alt* klasörler oluşturamazsınız

en: You cannot *delete* the folder
tr_TR: Klasörü silemezsiniz

en: You cannot *move* files outside the folder
tr_TR: Dosyaları klasör *dışına* taşıyamazsınız

en: You cannot *rearrange* subfolders
tr_TR: Alt klasörleri *yeniden düzenleyemezsiniz*

en: You cannot *rename* the folder
tr_TR: Klasörü *yeniden* adlandıramazsınız

en: You cannot change *parent* folder
tr_TR: *Üst* klasörünü değiştiremezsiniz

en: You need to provide a set of files.
tr_TR: Bir dizi dosya sağlamanız gerekiyor.

en: You will be redirected to the external website of PRO version. Please confirm to continue!
tr_TR: PRO sürümünün harici web sitesine yönlendirileceksiniz. Lütfen devam etmek için onaylayın!

en: upload to folder
tr_TR: klasöre yükleyin
